LAHEN AVOIMET PADELMESTARUUSKISAT 2021

Nyt ne ovat taas tällä. Odotetut Lahen avoimet – kisat, joihin et tarvitse osallistuaksesi seuran jäsenyyttä tai lisenssiä. 
Miesten ja naisten sarjat pelataan
19.-21.11.21.
Mixtyt, junnut, seniorit ja M höntsä pelataan 4.-5.12.21 ja samalla vietetään Pikkujouluja! 

Tervetuloa mukaan!

Sarjat 19.-21.11:

Miehet:
kilpa (16 paria), harraste (32 paria)

Naiset:
kilpa (8 paria), harraste (16 paria), aloittelijat (8 paria)

Ilmoittautumiset ja lisätietoja, info@padellahti.fi 14.11.2021 mennessä. 
Osallistumismaksu on 30€/hlö/sarja. Huomioithan, että voit osallistua vain yhteen sarjaan per viikonloppu!

10.10 mennessä ilmoittautuneiden kesken arvotiin ilmainen osallistuminen yhteen sarjaan. Onnetar suosi Ari-Matti Koskista!

Sarjat 4.-5.12.21

Mixtyt (eli sekaparit):
Mixty kilpa (N1+M2), Mixty harraste (N2 + M3), Mixty aloittelijat

Junnut:
Aktiivit, Harraste

Seniorit:
Miehet +60, Naiset +60

M Höntsä:
Uusi sarja aloittaneille miehille / M3 tason alkutaipaleella oleville!

Ilmoittautumiset ja lisätietoja, info@padellahti.fi 28.11.2021 mennessä. 

Osallistumismaksu on 30€/hlö/sarja, junnusarjat 20€/hlö.
Maksu tapahtuu paikanpäällä Mobilepayllä!

14.11. mennessä ilmoittautuneiden kesken arvotaan ilmainen osallistuminen yhteen sarjaan!

Ilmoittautuneet parit (tilanne 26.10.21):

M Kilpa:

  1. Mikko Kurki/ Juha Vattulainen
  2. Eero Seppälä/ Miko Suihko
  3. Jani Mäkäläinen/ Mika Martikainen
  4. Jarkko Honkasalo/ Jani Hälinen
  5. Eero Larvus /Ilpo Kautonen
  6. Kaarlo Rantanen/ A-J Saarela
  7. Jani Honkanen/ Antti Saari
  8. Paavo Mustonen/ Tuomas Sipinen
  9. Ari-Matti Koskinen/ Juha Rossi
  10. Tomi Vattulainen/ Vili Eskola
  11. Jaska Mikkonen/ Paavo Mikkonen
  12. Joni Nurminen / Antti Sihlman
  13. Aki Karppinen / Topa Salomaa
  14. Jere Takala/ Juha Paljakka
  15. Jesse Pyykkö/ Tommi Niemelä

N Kilpa:

  1. Eija Voutilainen/ Heli Lambert
  2. Annina Kurki / Laura Packalen-Vehko
  3. Jenni Hannula/ Miia Kivelä
  4. Silja Lampinen / Anni Palo

M Harraste:

  1. Joonas Hedlund/ Mikko Rantanen
  2. Timi Lintermo/ Kalle Vallinen
  3. Pauli Semeri/ Toni Oksanen
  4. Ykä Yrjänne/ Kim Heinonen
  5. Jarkko Kaija/ Jukka Mäkiaho
  6. Jyri Riuttala/ Ville Kämäräinen
  7. Mika Ahokas/ Antti Ahola
  8. Jarno Aalto/ Jani Heikkinen
  9. Mikko Hakanen/ Janne Kaartti
  10. Joni Salminen/ Olli Hyytiäinen
  11. Joni Nikkilä/ Patrik Kankaanpää
  12. Jarno Järvinen/ Jani Ahokas
  13. Arttu Koljonen/ Juha Semeri
  14. Tuomas Hämäläinen/ Hannes Väänänen
  15. Kari Holopainen/ Elina Salo
  16. Peter Puhlin/ Yodo Kurosawa
  17. Tera Heinonen/ Juha Himanen
  18. Arto Kulonen/ Sami Rautavuori
  19. Eetu Kivelä/ Sami Hannula
  20. Mikko Niskanen/ Lauri Salovaara
  21. Jonathan Sabbah/ Markus Valkama
  22. Joa Takala/ Erik Paljakka
  23. Juuso Veltheim/ Henrik Wenmann
  24. Teemu Welling/ Jaakko Nikkilä
  25. Antti Aholainen /Patrik Grefberg
  26. Rami Vuorinen/ Tapio Saari
  27. Timo Palo/ Juuso Vehviläinen
  28. Sami Remmi/ Kim Liljeström
  29. Ville Arminen/ Mikael Toivonen
  30. Ilmari Siren/ Riku Lavonen
  31. Ari Karvonen/ Santeri Halme
  32. Mika Sokka/ Mikko Heinilä

N Harraste: 

  1. Riina Raskunen/ Heidi Kemppainen
  2. Jaana Ward/ Kati Karinkanta
  3. Anna-Reetta Oksanen/ Heli Mantila
  4. Kaisa Blomberg/ Pia Ahtola
  5. Mira Puhlin/ Tiina Väätäinen
  6. Maija Halmetniemi/ Katja Nieminen
  7. Ida Laukkanen/ Anna Hiltunen
  8. Satu Aro/ Minna Aarnikoski

N Aloittelijat:

  1.  Juulia Nummela/ Mila Koljonen
  2. Tessa Valkama/ Milla Arminen 

4.-5.12:

M Höntsä:

  1. Sulevi Ylä-Soininmäki / Saku Ylä-Soininmäki

Kilpa Mixty:

  1. Katja Nieminen/ Ari Karvonen
  2. Annina Kurki/ Yodo Kurosawa
  3. Laura Packalen-Vehko/ Joonas Hedlund
  4. Eija Voutilainen / Eetu Kivelä
  5. Miia Kivelä / Sami Hannula

Harraste Mixty:

  1. Eeva Kanerva-Loehr/ Jarkko Kaija
  2. Nina Hiukka/ Jussi Hiukka
  3. Mari Rantala/ Miika Toivonen 
  4. Noora Kautonen / Aleksi Viren
  5. Riina Raskunen / Jarno Aalto
  6. Senni Kunnas / Juha Halme

Juniorit Kilpa:

  1. Erik Paljakka/ Joa Takala

Juoniorit Harraste:

  1.  Sohvi Vehko/ Kerttu Ryhänen

Seniori Naiset:

  1. Maritta Kurki/ Seija Kalliomaa